5_20240221_134104.jpg

Mladšia prípravka z pohľadu trénera

Mladšia prípravka z pohľadu trénera

O našej najmladšej kategórii sme vyspovedali trénerku Majku Martinkovú.

Majka ako hodnotíš doterajší tréningový proces?

V prvom rade by som chcela pochváliť všetky deti, ktoré chcú hrať a zúčastňujú sa tréningov a turnajov, nakoľko vyžadujú cestovanie. Detí pribúda a mám z toho veľkú radosť. Aj napriek vyššiemu počtu nováčikov sa snažím tréning pripraviť poctivo a pre všetkých primerane k veku a skúsenostiam. Myslím si, že je viditeľné ako sa deti posunuli od začiatku školského roka vpred a  že ich florbal baví. Viac sa vidíme, vieme si posunúť jednoduché prihrávky a streliť gól. Podstatné je, že deti hra baví a venujú sa športu, teším sa. 

Aký je aktuálny program a čo vás čaká v najbližšie obdobie?

Od nového školského roka sme deti prihlásili do kategórie mladšej prípravky - Región Západ. Aktuálne sa aktívne pripravujeme na turnaje  proti súperom, čaká nás niekoľko zápasov proti Galante, Nemšovej, FBC a AS z Trenčína. Nakoľko do januára sme ešte len zbierali deti do kategórie mladšej prípravky a venovali sa tréningovému procesu.  Koncom minulého roka si deti pomerali sily v priateľskom zápase so začínajúcim klubom v Hornom Sŕní. Na konci súťažného obdobia by som sa rada s deťmi zúčastnila Celoslovenského turnaja "O Pohár prezidenta SZFB"

Ako hodnotíš prácu trénerky v klube?

Myslím, že to neberiem ako prácu, ale aktívne sa deťom venujem od roku 2017 a práca ma veľmi baví a napĺňa. Vyhovuje mi chodiť do bežnej práce a popri nej čiastočne vypnúť pri deťoch, ktoré vás odmenia smiechom, radosťou a úsmevom. 

Majke prajeme nech ju práca s deťmi aj naďalej napĺňa a baví.