Plávanie

V našom klube si dieťa vie prejsť výcvikom od pred-plaveckej prípravy až po športové plávanie. Kurzy realizujeme v meste Trenčín a Trenčianske Teplice a sú určené pre deti od 4 rokov. Deti sú počas kurzov rozdelené do piatich úrovni podľa miery ovládania jednotlivých plaveckých zručností čítať viac

Dieťa pláva

Vďaka našim skúsenostiam vieme odhaliť talenty pre rôzne športy a odporučiť pre ne ďalší postup.

Trenčianske Teplice
Hotel Flóra

Každú nedeľu od 24.4.-26.6.

8:00-9:00 = od 6 rokov, úroveň 3-4

9:00-10:00 = od 6 rokov, úroveň 4-5

10 lekcií / 70 €

CEO Revel Trenčianske Teplice - Mgr. Lukáš Kuzl

Takto to vyzerá na našich tréningoch Revel sport clubu
Galéria plávanie

Prečo my ?

Podporte nás

Náš tím

Napíšte nám

Plávanie

V našom klube si dieťa vie prejsť výcvikom od pred-plaveckej prípravy až po športové plávanie. Kurzy realizujeme v meste Trenčín a Trenčianske Teplice a sú určené pre deti od 4 rokov. Deti sú počas kurzov rozdelené do piatich úrovní podľa miery ovládania jednotlivých plaveckých zručností.

Je len na vás a na chuti vášho dieťaťa kam až sa chce v plávaní posunúť. Na uľahčenie orientácie pre prihlásenie sa na kurz a teda toho čo by malo vaše dieťa v danej úrovni ovládať prinášame v ďalšom opise.

Úroveň 1: prvé kontakty s vodou, dieťa sa bojí vody, pobyt vo vodnom prostredí je mu neznámy; učí sa ponoriť pod vodu a vyloviť predmet, dýchať do vody, skočiť do vody nohami napred, vznášať sa na hladine a splývať v polohe znak/kraul, prvé náznaky práce nôh.

Úroveň 2: dieťa sa nebojí ponoriť pod hladinu a vynoriť predmet z dna bazéna, vie sa orientovať vo vodnom prostredí; vie splývať v polohe kraul/znak, dýchať do vody v pokoji i v pohybe; ovláda prácu nôh, prvé náznaky práce rúk.

Úroveň 3: dieťa vie skočiť do bazéna (aj hlavou napred) a samo doplávať k brehu
ovláda prácu nôh a rúk; učí sa tieto plavecké zručnosti ovládať v súhre, prvé náznaky plaveckého štýlu kraul/znak, je schopne takto preplávať vzdialenosť 10 m.

Úroveň 4: dieťa ovláda súhru nôh a rúk; dieťa je schopné samo skočiť hlavou napred do bazéna a preplávať plaveckým štýlom kraul (znak) vzdialenosť 20 m a viac; z dieťaťa „neplavca“ sa stáva dieťa „plavec“.

Úroveň 5: dieťa ovláda plavecký štýl kraul/znak a dokáže takto plávať aj na dlhšie vzdialenosti; dieťa pokračuje v zdokonaľovaní naučených plaveckých zručností sa učí nové plavecké zručnosti ako plavecký štýl prsia, obraty, štarty; tréning má prvky športového plávania.

Podmienky: povinnosť používať plaveckú čapicu (dieťa ju obdrží na začiatku kurzu, v prípade, že ešte našu čapicu nemá); dĺžka kurzu a počet lekcií je s výnimkou sviatkov a prázdnin; vymeškané lekcie sa nenahrádzajú; plávanie prebieha súvisle od mesiaca október až po mesiac jún, minimálny počet lekcii po prihlásení na kurz je 10.

Naši partneri

Miesto kde sa bavíme športom

Revel sport Trenčianske Teplice o.z.

Štvrť SNP 6, 91451

Trenčianske Teplice